Jak jsme dopadli na Poháru pražských věží 2024?

Dne 20.-21. dubna se v gymnastické hale SK Hradčany v Praze konal závod ve sportovní gymnastice s celorepublikovou účastí – Pohár pražských věží 2024. Závodilo se ve čtyřboji – děvčata v akrobacii, přeskoku, hrazdě, ta mladší v lavičce a ta starší v kladině. Chlapci si lavičku s kladinou nahradili kruhy. Z našeho oddílu se tohoto závodu zúčastnilo 10 dětí.

V sobotu 20. dubna naši cvičenci soutěžili v kategoriích Mladší žákyně I., Mladší žáci I, a Mladší žákyně III.

V kategorii Mladší žákyně I. si z našeho oddílu zlatou medaili odnesla Natálie Kunstová, a to i přes velikou konkurenci 43 dalších účastníků! Zároveň byla oceněna 1. místem za nejlepší akrobacii. Na druhém místě se umístila a stříbrnou medaili získala Michelle Malinová.
Další závodnicí byla Kristýna Kefurtová, která si vysloužila 28. místo, či Melanie Malinová, která skončila na 39. místě. Tato dvě děvčata budou v této kategorii ještě nejméně dva roky, ve kterých se jim ještě může také podařit zazářit! Jako družstvo naše Mladší žákyně I. skončily na celkovém 2. místě z jedenácti.

Ve stejně staré kategorii soutěžili také chlapci – Mladší žáci I. – Matěj Hanták a Martin Vejvoda, kteří se umístili na krásném 5. a 6. místě.

Kategorii Mladší žákyně III. za náš oddíl reprezentovaly Klára Hantáková – která celý čtyřboj vyhrála – a Štěpánka Vejvodová, která si vysloužila 1. místo v přeskoku a celkově skončila na 7. místě. Děvčata měla velikou konkurenci, v kategorii totiž bylo dalších 21 soutěžcích!

V neděli 21. dubna soutěžily také starší žákyně. Náš klub zastupovala Barbora Přibylová, která se umístila na 7. místě. Hned za ní na 8. místě skončila Izabell Zoe Malinová.

Všem moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších aktivitách! 🎉🍀

tým trenérek SK SPV Klášterec nad Ohří